178 ترابیت بر ثانیه، جدیدترین رکورد سرعت اینترنت در دنیا

فرض کنید بتوانید تمام مجموعه ها و فیلم های موجود در نرم افزار نتفلیکس را در کمتر از یک ثانیه دانلود کنید. اگرچه این اتفاق بعید است به این زودی ها رخ دهد اما با جدیدترین رکورد سرعت اینترنت در دنیا تقریباً شدنی است. آن طور که ژاپنی ها می گویند، توانسته اند سرعت 178 ترابیت بر ثانیه (معادل 178000000 مگابیت بر ثانیه) را برای اینترنت به ثبت برسانند.

در حال حاضر سریع ترین اینترنت دنیا در ژاپن و با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه عرضه شده است. حتی نحوه اتصالی ابداع شده توسط شرکت Energy Sciences Network ایالات متحده نیز نهایتاً با سرعت 400 گیگابیت بر ثانیه می تواند دانلود کند.

مهندسان تیم تحقیقاتی KDDI Research از کالج دانشگاه لندن موفق شده اند روشی را به کار گیرند تا با تکنولوژی فیبر نوری فعلی داده های بیشتری را دانلود کنند. اکثر زیرساخت های موجود در دنیا حداکثر دارای پهنای باند 4.5 ترا هرتز هستند و تا کنون بعضی از تکنولوژی ها این مقدار را به 9 ترا هرتز رسانده اند اما این شیوه جدید می تواند آن را به 16.8 ترا هرتز برساند.

پهنای باند وسیع تر نتیجه استفاده از برج های GS می باشد. به منظور اینکه بتوان بدون مانع خاصی اطلاعات را از این طریق انتقال دهیم، نحوه پردازش سیگنال ها میزان روشنایی، قطبی سازی و تشخیص فاز امواج طولانی را تغییر می دهند. در نتیجه سیستم هیبریدی تشکیل می شود که حاصل ترکیب تکنولوژی های امپی فایر فعلی است.

از آن جایی که این فناوری از روش های فیبر نوری فعلی بهره می برد، توسعه آن کار به مراتب ساده تر و هزینه نهایی آن نیز بسیار کمتر خواهد بود بنابراین فقط کافی است زیرساخت های فعلی توسعه یابد و هیچ کابلی جایگزین کابل دیگری نشود.

منبع:سافت گذر

mattis at libero Phasellus risus pulvinar
0
X