آموزش فعال کردن دارک مود اینستاگرام! (اندروید و iOS)

یکی از کاربردی‌ ترین قابلیت‌هایی که اینستاگرام وجود دارد، حالت تم تاریک یا همان دارک مود اینستاگرام است. اما چطور این قابلیت را در اندروید و iOS فعال کنیم؟

اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی در سراسر دنیاست که در این کشور ما هم طرفداران زیادی دارد.این شبکه‌ی اجتماعی به قابلیتی به نام Dark Mode یا همان تم تیره مجهز شده است. اما قابلیت دارک مود اینستاگرام چه کاربردی دارد و چطور فعال می‌شود؟

کاربرد دارک مود اینستاگرام

این قابلیت در اصل با این هدف طراحی شده است که کاربرانی که می‌خواهند در شب و در تاریکی از گوشی استفاده کنند، نه تنها نور زیادی را ایجاد نکنند، بلکه چشمان هم در اثر این نور، آسیب نبیند. درواقع این تم تاریک باعث می‌شود که نور آبی مضر کمتری به چشم برسد.

از طرفی این قابلیت باعث می‌شود که تفکیک رنگ‌ها در محیط اینستاگرام که پر از عکس و ویدیو است بهتر شود.

با این حال نکته‌‎ی مثبت دیگر در خصوص فعال سازی این قابلیت این است که مصرف باتری گوشی را به طور چشم گیری کاهش می‌دهد. با این اوصاف توصیه می‌کنیم که حتما از این قابلیت روی گوشی خود و در اینستاگرام که به خودی خود مصرف زیادی از باتری دارد، استفاده کنید.

فعال سازی دارک مود اینستاگرام در اندروید

برای استفاده از این قابلیت روی گوشی‌های اندرویدی، در ابتدا باید مطمئن شوید که آخرین نسخه از اینستاگرام را روی گوشی خود نصب کرده‌اید. سپس کافی است مراحل زیر را طی کنید:

1- وارد بخش setting یا (تنظیمات) و روی گزینه Theme(طرح زمینه) ضربه بزنید.

2- حالا گزینه Dark (تیره) را انتخاب کنید.

به همین سادگی حالت دارک مود اینستاگرام برای شما فعال شده است.

فعال سازی دارک مود اینستاگرام در iOS

در نظر داشته باشید برای فعال کردن تم تاریگ اینستاگرام در سیستم عامل iOS، باید از حداقل iOS 13 بهره ببرید. همچنین آخرین نسخه اینستاگرام را هم روی گوشی خود نصب داشته باشید. حالا مراحل زیر را طی کنید:

1- در آیفون در اینستاگرام به مسیر Settings > Display & Brightness بروید.

2- حالا می‌توانید حالت دارک مود را ON یا OFF کنید.

3- همچنین می‌توانید آن را روی حالت اتوماتیک قرار دهید تا با توجه به نور محیط، خودش به حالت تاریک یا روشن تغییر کند. البته خودتان هم می‌توانید به صورت دستی برای این حالت برنامه ریزی کنید.

به همین راحتی دارک مود اینستاگرام برای گوشی آیفون شما فعال شده است. البته iOS به خودی خود این امکان را به شما میدهد که به صورت کلی گوشی را در حالت دارک مود قرار دهید.

لطفا نظرات خود را با ما زیر همین پست در میان بگذارید.

Donec nunc dapibus consequat. elit. at
0
X
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.